کاغذ دیواری-انواع کاغذ دیواری-کاغذدیواری

کاغذدیواری

انواع کاغذ دیواری:
این مهم است که در مورد رایج‌ترین انواع کاغذ دیواری های موجود، در هنگام خرید اطلاعاتی داشته باشید. اساسا کاغذ دیواری هایی که دارای پوشش وینیل هستند بادوام‌ترین انواع کاغذ دیواری ها محسوب می‌شوند.

این نوع از کاغذ دیواری ها هم‌چنین قابل شست‌وشو و ضد آب هستند.

همین نوع از کاغذ دیواری خود به دو نوع تقسیم می‌شود:نوع اول در قسمت پشت کاغذ دیواری دارای لایه‌ای از وینیل است . نوع دوم دارای لایه‌ای از وینیل در قسمت روی کاغذ دیواری است که مسلما نوع دوم دوام بیشتری دارد. نوع اول قابل شست‌وشو و ضد آب است و راحت‌تر از روی دیوار کنده می‌شود. بنابراین نوع دوم کاغذ دیواری های دارای پوشش وینیل، می‌توانند مناسب‌ترین گزینه برای انتخاب باشند.

انواع کاغذ دیواری را می توان به گروه های زیر تقسیم کرد:

کاغذ دیواری ساده رنگی:

این نوع کاغذ دیواری ها دارای رنگ های گوناگون و متفاوت می باشند اما هیچ گونه طرح و نقش و نگاری نمی باشد.معمولا در ادارجات و مکان های عمومی بکار می رود.از این نوع کاغذ دیواری ها باید به دقت استفاده شود زیرا بعد از مدتی خسته کننده می شود .معمولا دو طرف دیوار ازکاغذدیواری های ساده رنگی استفاده می کنند و یک طرف دیگر را از کاغذ دیواری های  طرح دار و گل دار استفاده می شود.کاغذدیواری های ساده رنگی

کاغذ دیواری طرح دار:

جنس این نوع کاغذدیواری ها  از چوب، سنگ، مخمل یا پارچه  برجسته هستند، چون دارای طرح های کلاسیک می باشد بیشتر برای پذیرایی و لابی استفاده می شود.در بازار کاغذ دیواری طرح دار سنگی ،کاغذدیواری طرح چوب ،کاغذدیواری طرح برجسته ، کاغذ دیواری طرح آجر… موجود می باشد.

کاغذ دیواری گل دار:

این نوع کاغذدیواری ها دارای نقش و نگارهای گل دار می باشد که بیشتر برای  اتاق خواب ها و دکور نشیمن به کار می رود. فضایی گرم و آرامش بخش ایجاد می کنند.

کاغذ دیواری رنگی