نکات طلایی در انتخاب پارکت و لمینت

پارکت و لمینت برای کف ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد که باعث زیبایی دو چندان آن ها می شود. پارکت به صورت مستقیم از چوب درختان ساخته می شود اما لمینت ها از الیاف چوب فشرده شده ساخته می شوند. پارکت و لمینت در صنعت ساختمان بسیار پر کاربرد می باشد.
اگر خواهان دکوراسیون شیک و به روزی برای منزل خود هستید بهترین انتخاب شما می تواند پارکت و لمینت باشد.

باید توجه داشته باشید سطحی که قرار است پارکت و لمینت روی آن نصب شود باید حتما تراز و صاف باشد. هیچ گونه ناهمواری نباید در سطح وجود داشته باشد. زیر کار پارکت و لمینت می تواند سنگ، سرامیک و یا موزاییک باشد که سطح صاف و یک دستی دارند.
نظافت پارکت و لمینت کمی با یک دیگر متفاوت می باشد زیرا حساسیت پارکت به آب بسیار بیشتر از لمینت می باشد. برای نظافت لمینت باید بعد از گردگیری خاک، طی را در آب و مایع شست و شو دهید و بعد از آب گیری آن کف پوش را تمیز کرد.

یکی از نکات مهم در استفاده از پارکت و لمینت دور گیری کار و پوشاندن فاصله ی بین کفپوش با دیوار می باشد. برای این کار باید از ابزار قرنیز استفاده کرد تا زیبایی کار شما دچار خلل نشود. رنگ قرنیز را باید متناسب با رنگ پارکت و لمینت انتخاب کرد تا دکوراسیون شما زیباتر و شیک تر به نظر آید. فاصله ی بین دیوار و کفپوش حدود یک سانتی متر می باشد که برای رفع این فاصله از قرنیز استفاده می شود. می توان به جز قرنیز از میت و اسکوتیا نیز برای این کار استفاده کرد.

تفاوت کفپوش پارکت با لمینت

تفاوت کفپوش پارکت با لمینت

فروش و نصب لمینت و پارکت در تهرانپارس

آشنایی با پارکت و لمینت

افراد بسیار زیادی با شنیدن نام پارکت و لمینت تصور می کنند که این دو مورد یکی هستند. باید به شما بگوییم که این ذهنیت غلط می باشد. در این قسمت شما را با پارکت و لمینت آشنا می کنیم.

پیشنهاد مطالعه : کفپوش لمینت

پارکت چیست؟

پارکت کفپوشی از جنس چوب طبیعی درختان می باشد که برای داشتن دکوراسیونی خاص و شیک می توان از آن استفاده کرد. پارکت مانند هر وسیله ی چوبی دیگر به آب حساس می باشد و باید مراقبت های زیادی از آن به عمل آورد. زیرا اگر آب با آن تماس داشته باشد، متورم خواهد شد. علاوه برتوجه به زیبایی خاصی که پارکت دارد باید به مراقبت های ویژه از آن نیز دقت کرد. زیرا پارکت ها با برخورد اشیا نوک تیز ممکن است دچار آسیب شوند. در نتیجه بهتر است پارکت برای منازلی استفاده شود که از فرش استفاده می کنند.
با تمام حساسیت هایی که پارکت دارد استقبال زیادی از آن می شود زیرا پارکت کردن کف منزل می تواندحس آرامش بخش و گرمای لذت بخشی به منزل بدهد. اگر به دنبال دکوراسیونی خاص و شیک هستید می توانید کفپوش پارکت را برای منزل خود انتخاب کنید.

لمینت چیست؟

لمینت ها بر خلاف پارکت ها از الیاف چوب فشرده ساخته می شوند و از خود چوب درختان نمی باشند. همین امر باعث شده است که لمینت ارزان قیمت تر نیز باشد. لمینت ها بسیار مقاوم می باشند. لمینت ها به کف خانه چسبانده نمی شوند.

فروش و نصب لمینت و پارکت در جنت آباد

خرید پارکت در تهران

خرید پارکت در تهران

تفاوت های پارکت و لمینت

بسیاری از افراد تفاوتی برای پارکت و لمینت قائل نمی باشند در صورتی که تفاوت های زیادی با یک دیگر دارند. در اینجا به شما اطلاعاتی در مورد تفاوت های پارکت و لمینت می دهیم تا با آگاهی کامل از آن ها اقدام به خرید یکی از آن ها کنید. این تفاوت ها شامل موارد زیر می باشد.
هزینه ی نصب و خرید لمینت نسبت به پارکت بسیار پایین تر می باشد. در نتیجه از نظر اقتصادی کفپوش لمینت به صرفه تر می باشد.
مقاومت پارکت در مقابل آب و خیس شدن بسیار کمتر از لمینت می باشد. همچنین مقاومت لمینت نسبت به اجسام نوک تیز بیشتر از پارکت می باشد.

در نصب و اجرای پارکت و لمینت نیز تفاوت هایی وجود دارد. به طور مثال سرعت نصب لمنیت بسیار بالا تر از پارکت می باشد. همچنین بعد از نصب کردن پارکت لازم است که لاک و ساب انجام شود اما در لمینت چنین چیزی وجود ندارد و می توان بعد از انجام دادن و نصب آن چیدمان منزل را انجام داد. باید این نکته را نیز متذکر شد که برای نصب پارکت باید از چسب استفاده شود که ممکن است به کف سالن صدمه بزند اما در نصب لمینت به چسب احتیاجی نمی باشد.

فروش و نصب لمینت و پارکت در پاسداران

لمینت عایق بسیار خوبی برای صدا می باشد. این عایق بودن به دلیل فومی می باشد که قبل از نصب کردن به زیر آن پهن می شود. در نتیجه با استفاده از لمینت می توان بین طبقات ساختمان ها عایق صوتی و برودتی ایجاد کرد.
به دلیل حساسیت کمتر لمینت نسبت به پارکت، نگهداری و مراقبت از آن نیز بسیار آسان تر و راحت تر می باشد.

پخش ، فروش ، نصب کاغذ دیواری در تهران و سراسر ایران فقط کافی ست با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید

۰۹۱۲۲۵۸۴۷۵۲

۰۹۱۹۷۷۸۰۰۸۰

۰۲۱-۷۷۱۴۲۳۷۹

۰۲۱-۸۸۳۷۵۵۶۴