لمینت چیست؟مزایا و معایب و کاربرد ها

لمینت چه کارایی در دکوراسیون داخلی اتاق ها دارد؟ استفاده از این نوع پلاکت ها تا چه حدی می توانند مفید باشد؟

امروزه استفاده از انواع مختلف لمینت به عنوان یک گزینه ی بهتر و ایده آل تر از کفپوش های چوبی در نظر گرفته می شود به همین دلیل بسیاری از کاربران سعی دارند این نوع از محصولات را در اولویت خود قرار دهند به همین دلیل در این بخش از مقاله در وب سایت پردیس پایتخت سعی داریم به بررسی نکاتی خاص در مورد مزیت و معایب استفاده از انواع مختلف این محصولات بپردازیم.
اگر شما نیز قصد استفاده از این محصولات برای به وجود آوردن تغییرات خاص و منحصر به فردی در دکوراسیون فضای داخلی منزل خود هستید با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنید.

این محصولات در سال های گذاشته کیفیت بالایی نداشته و به سادگی ماهیت پلاستیک آنها در اولین نگاه مشخص می شد ولی امروزخ با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته محصولاتی با کیفیتی به دست آمده و البته تغییرات به وجود آمده در قیمت نهایی این نوع از محصولات سبب محبوبیت استفاده ی بیشتر آنها شده است.

لمینت

لمینت

مزیت های ویژه استفاده از محصولات لمینیت

 • سرعت نصب بالا
 • مقاومت بهتر
 • مقاوم در برابر آب
 • عایق صدا و البته عایق حرارت و برودت
 • هزینه ی نهایی مقرون به صرفه

البته با وجود همه ی مزیت هایی که این محصولات دارا هستند نمی توان آنها را بدون عیب در نظر گرفت مهمترین معایب لمینت:

 • قابل شستشو نبودن به جز طی کشی
 • عدم استفاده میزان انبساط و انقباض
 • تراز نبودن کف ها
 • عدم استفاده در گرمایش
 • خط و خش سریع

درنظر داشته باشید که معایب یاد شده با افزایش کیفیت لمینت کاهش می یابد.

لمینت

لمینت

لمینت در اتاق ها و محیط های مسکونی، اداری

 استفاده از لمینت در محیط های اداری  و البته ساختمان های مسکونی در سال های اخیر از توجه قابل ملاحظه ای برخوردار گردیده است زیرا از سویی نصب آنها اسان است و از سوی دیگر هزینه ی معقولی برای این محصولات پیشنهاد می شود.

توجه کنید برای نصب لمینت  باید:

 • کف مد نظر تمیز باشد
 • کم عاری از هر گونه رطوبت و نم باشد
 •  لمینت ها باید ۲۴ ساعت در محیط مد نظر قرار گیرد تا با دمای فضای یاد شده وفق پیدا کند

برای نصب بهتر این محصولات باید با افراد کاردان در این زمینه در ارتباط باشید زیرا در صورتی که برخی از نکات اولیه را رعایت نکنید ممکن است کل هزینه ی صرف شده به باد رود. برای نصب این محصولات در نظر گرفتن برخی از شرایط الزامی می باشد به عنوان مثال لمینت ها نباید به دیوار بچسبد بلکه در یک فاصله ی مناسبی قرار گیرد. نوع چیدمان این محصولات بر حسب طرح های مختلفی صورت می گیرد که می توانید با به دست آوردن طرح دلخواه دکوراسیون محیط مد نظر  خود را به راحتی و مطابق با سلیقه ی خود تغییر دهید.

بررسی قیمت هر متر لمینت

قیمت لمینت به طور جدی به نوع آن وابسته است اگرچه در سال های اخیر شاهد نوسانات ویژه ای در قیمت نهایی این محصول بوده ایم ولی در مقایسه با سایر کفپوش ها هزینه ای که برای نصب و تهیه ی آین نوع از محصولات صرف می شود مقرون به صرفه است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت نهایی این نوع از محصولات با ما در ارتباط باشید. هزینه های یاد شده بر حسب متر مطرح می شود ولی برای نصب آن نیز هزینه ای جداگانه ای از شما درخواست خواهد شد.

لمینت با طرح چوب

لمین با طرح چوب از جمله محبوب ترین نوع این محصولات است که همواره طرفداران بسیاری دارد دلیل این امر آن است که بیشتر افراد سعی دارند برای تغییر دکوراسیون منزل خود از کفپوش های چوبی استفاده کنند ولی از آن جهت که هزینه ی د نهایی و پیشنهادی برای کفپوش های چوبی بسیار زیادتر از لمینت می باشد در این حالت افراد ترجیح می دهد به راحتی با انتخاب این نوع از محصولات تغییرات لازم را انجام دهند. طرح و رنگ بندی برای این نوع از پلاکت ها بسیار متنوع است و می توانید با در نظر گرفتن سلیقه ی خود مناسب ترین نوع آن را تهیه کنید.

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد در گذشته انواع مختلف از لمینت ها با طرح چوبی کیفیت بسیار پایینی داشتند و به راحتی ماهیت آنها قابل شناسایی بود ولی امروزه چنین نیست به ویژه در صورتی که بودجه ی لازم برای استفاده از کفپوش های چوبی را نداشته باشید و یا بخواهید در هزینه های کلی صرفه جوی کنید به راحتی می توانید استفاده از این نوع از محصولات را در اولویت خود قرار دهید و از مزیت های منحصر به فرد آنها بهره مند شوید.

لمینت

لمینت

مدل های متنوع لمینت

برای لمینت مدل و طرح های مختلفی در دسترس است علاوه بر طرح چوبی امروزه شاهد استفاده ی لمینت در:

 • طرح سرامیکی
 • طرح سنگی
 • طرح بتنی

هستیم هر کدام از طرح های یاد شده زیایی ویژه و خاص خود را دارد که به نا به سلیقه ی خریدار انتخاب می شود اگر در انتخاب نوع و طرح لمینت به کار رفته برای تغییر دادن دکوراسیون منزل خود دچار تردید هستید با ما در تماس باشید تا مشاوره های لازم را دریافت کنید.

وجود مدل و البته طرح های مختلف برای انواع گوناگونی از این محصولات سبب شده است که فروش  لمینت جایگاه بسیار زیادی در بازار داشته باشد و همین امر نیز میزان تولید آنها را افزایش دهد. نوع رنگ و طرح آنها را سعی کنید با در نظر گرفتن سایر اشیا موجود در منزل خود انتخاب کنید تا هماهنگی و نظم خاص ایجاد شود از این طریق زیبایی آنها به طور جدی افزایش پیدا می کند.

برای مشاوره در انتخاب بهترین طرح ها و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصین پردیس پایتخت با ما تماس بگیرید.

پخش ، فروش ، نصب کاغذ دیواری در تهران و سراسر ایران فقط کافی ست با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید

۰۹۱۲۲۵۸۴۷۵۲

۰۹۱۹۷۷۸۰۰۸۰

۰۲۱-۷۷۱۴۲۳۷۹

۰۲۱-۸۸۳۷۵۵۶۴

۰۲۱-۲۲۶۵۰۲۵۴