کاغذ دیواری های موجود در بازار ایران اکثرا با عرض ۵۳ سانتیمتر و به صورت رول کاغذ دیواری عرضه می شود که هر رول به طول معمولا ۱۰ متر می باشد که فضای حدودا ۵ متر را پوشش می دهد.

در بازار کاغذ دیواری ۲۰۲۳ و اواخر ۱۴۰۱ قیمت هر رول از حدود ۲۰۰ هزار تومان تا یک میلیون می باشد که اکثرا در فروشگاه های پخش کاغذ دیواری رول های ۲۰۰ تا ۴۰۰ تومان خواهان بیشتری دارد و آلبوم ها و مجموعه های پرفروشی در این رنج قیمتی وجود دارد و هر کسی که می خواهد کاغذ دیواری خریداری کند به تعداد مورد نیاز رول کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ های دلخواه تهیه می کند.

از آلبوم های پرفروش ۲۰۲۳ و ۲۰۲۲ می توان اتم، هوگو، رپتور، اورانیوم، الیت پلاس، سالویا، کوالا، فالکون، مدرن وال، پاتک، اصلان و خیلی از کاغذ دیواری های جدید … نام برد. در این سال آلبوم های بسیار موفقی رونمایی و به بازار عرضه شد که تا سالیان سالیان از آلبوم های پرطرفدار خواهند بود.

قیمت کاغذ دیواری برای پذیرایی

عموما اتاق پذیرایی بخاطر مشترک بودن بین اعضای خانواده و ورودی ساختمان و همچنین قرارگیری تلویزیون و امکانات دیگر خانه و دسترسی و استفاده بیشتر خانواده از این فضا، اهمیت خیلی زیادی در دکوراسیون دارد. انتخاب سبک کاغذ دیواری از بین سه بعدی، مدرن، ساده، پتینه، هنری، هندسی، اسپرت و … و ست کردن و هارمونی آن با سایر اجزای دکوراسیون مثل مبلمان و پوشش کف و … با تنوعی در انواع کاغذ دیواری هایی که در بازار موجود است، کار راحت و لذت بخشی است.

عموما دیوارهای شاخصی مثل دیوار پشت تلویزیون و دیوارهای کناف کاری شده می توانند با کاغذ دیواری های شیک و سه بعدی تزئین بشن تا در هر نگاه از آن لذت ببریم و در کنار سایر اعضای خانواده خاطرات ماندگاری داشته باشیم.

 

 

قیمت دستمزد و تعرفه نصب کاغذدیواری ۲۰۲۳

بعد از تهیه و خریداری رول های کاغذ دیواری موردنیاز ، استادکار ماهر نصاب می بایست این رول ها را با زیرسازی مناسب و چسب کاغذ دیواری با دقت بالا بر روی سطح دیوار بچسباند و نصب کند. تعرفه نصب هر رول امسال ۴۰ هزار تومان و برای هر کار نصب حداقل ۱۰ رول محاسبه می شود.

 

و اما نکاتی که قبلا برای خانواده ها پر اهمیت بودند، دیگر استانداردهای کاغذ دیواری هستند، مثل قابل شستشو بودن، غبارگریز بودن، ضد حساسیت، ضد باکتری و … . پس دیگر با خیال راحت فقط طرح دلخواه تون رو انتخاب و توسط استاد نصاب حرفه ای کار نصب را انجام دهید.