اصول نصب کاغذ دیواری مثل یک نصاب حرفه ای

بهار در حال آمدن است و خانه تکانی ها شروع شده است. استفاده از کاغذ دیواری بهترین راه برای نوسازی هر یک از اتاق های منازل شما می باشد، چه کل فضا و چه یک دیوار خاص.
اگرچه شما می توانید با یک نصاب حرفه ای تماس بگیرید ولی انجام این کار توسط خودتان موجب نشاط و سرگرمی بیشتری شده و شما آزادید که همه چیز را تجربه کنید. معمولا برای نصب کاغذ دیواری ، باید از دستورالعمل های شرکت سازنده پیروی کرد اما در اینجا چند ترفند حرفه ای برای شما ارائه گردیده است تا برای انجام کارهایتان خودتان دست به کار شوید.

اصول نصب کاغذ دیواری

 

۱٫ فضای مورد نظر را اندازه گیری کنید

مطمئن شوید که اندازه گیری های شما دقیق بوده و همیشه اطمینان حاصل کنید که مقدار کاغذ کافی برای انجام کار مورد نظر را تهیه کرده باشید. معمولا بهتر است که یک مقدار بیشتر از نیاز خود نیز تهیه کنید چرا که با وجود کاغذ اضافی راحت تر می توانید طرح مورد نظرتان را پیاده کنید.
کالیکو، موسس شرکت نیک کوپ می گوید: ما از کار هنرمندانی نظیر جیمز تورل یا دونالد جود که به طریقی جدید، رنگ و فرم را درک کرده اند الهام گرفته ایم. ما قطعا در کار خود از نماد و واسطه های متعددی الهام گرفته ایم. نیک و راشل در استودیوی خود واقع در شهر بروکلین به بررسی و بازبینی مواد مختلف می پردازند.

 

۲٫ مطمئن شوید که مواد کافی در اختیار دارید

تمام مقادیر مورد نیاز از کاغذ دیواری را در یک زمان سفارش بدهید و به هنگام تحویل سفارش، دوباره آن را چک کنید تا مطمئن شوید که همه چیز مهیاست.

 

۳٫ داشتن طرح بسیار حیاتی است

اطمینان حاصل کنید که الگوی شما با هم هماهنگ بوده و صاف و مستقیم نصب شود. قبل از چسباندن، رول کاغذ دیواری را باز کنید و با استفاده از نوارهای اندازه گیری و مداد مشخص کنید که به چه میزان از کاغذ احتیاج دارید.
شرکت شَنان کامپانارو یک برند پیشرو در زمینۀ ساخت لوازم منزل در شهر بروکلین محسوب می شود که به شکلی رویا گونه، طراحی هایی شبیه به آب رنگ ارائه می نماید که حاوی الگوهایی پرتکرار و آرامش بخش هستند که در زمان کوتاهی شما را هیپنوتیزم می نمایند. او اخیرا دفتر کار خود را به مکان جدیدی منتقل نموده است که تجهیز این دفتر کار تیم خودشان بوده و دیوارها نقش اسکایل به خود گرفته اند و این باعث شده تا این مکان، شبیه یک مکان الهام بخش برای کار باشد.

 

۴٫ مسطح کردن بسیار حیاتی است

مطمئن شوید که هم کاغذها و هم دیوار مسطح باشند.
شرکت کاغذ دیواری جیل ملک برای تزئین یک اتاق آرایش، طرح های گرافیکی را متناسب با طرح کابینت ها انتخاب کرده است.

 

۵٫ محافظت از محل کار

برای محافظت از کف اتاق و میزها، روی آنها پارچه بکشید. از روزنامه استفاده نکنید زیرا روزنامه در برابر رطوبت جوهر پس می دهد و سطح زیری را سیاه می کند.
لورنس روی میز نهارخوری نشسته است که از جنس چوب ماهون ساخته شده و روی یک پایه استوار است. در بالای سر او یک نقاشی از ریگو خودنمایی می کند که تصویری از یکی از خیابان های شلوغ تایپه مشاهده می شود.

 

۶٫ دیوارها را آماده کنید

سطح مورد نظر شما باید قبل از نصب کاغذ دیواری، هموار، تمیز و خشک باشد.
در اتاق خواب مجاور، برای دکوراسیون از عناصری مانند کاغذدیواری نقره ای رنگ و میز آیینه کاری شده به سبک رگانسی بهره گیری شده است که در کنار یک ستون بتنی جای گرفته است.

 

۷٫ در نظر گرفتن فضای موجود

اگر در اتاق شما، اجسامی نظیر تختخواب یا شومینه در مرکز و نقطه کانونی قرار داشته باشد، آن را بعنوان مرکز در نظر بگیرید و کاغذ دیواری را بر حسب آن نصب کنید. در غیر این صورت کار را از کنج دیوار شروع کنید. یک تیم دونفره از یک زن و شوهر یک استودیو طراحی نموده اند و عکسی از اتاق خواب یک خانه چهارنفره برای ما ارسال کرده اند. آنها دیوار اتاق خواب را با کاغذدیواری با نقش برجسته که کاری از Hygge & West است پوشانده اند و بخشی از دیوار نیز به یک اثر هنری از یک حیوان تعلق گرفته است.

 

۸٫ دستورالعمل سازنده را بخوانید

برچسب نصب شده روی کاغذ را بررسی کنید تا متوجه شوید که پیشنهاد سازنده استفاده از چه نوع چسبی است.
یکی از اعضای تیم کالچیو در حال کار کردن در استودیوی خلاقانۀ شرکت مستقر در بروکلین.

 

۹٫ حصول اطمینان از صاف و هموار بودن همه چیز

از یک صاف کننده پلاستیکی استفاده کنید و هوا را به بیرون برانید. کار را از وسط ورقه شروع کنید و به سمت لبه ها بروید. تا وقتی که نقش برجسته روی کاغذ دیواری شما وجود نداشته باشد می توانید از یک غلتک دستی استفاده کنید و چین و چروک را صاف کنید.

 

۱۰٫ لکه ها را برطرف کنید

با استفاده از یک تکه پارچه نمدار یا یک اسفنج، چسب مازاد را از روی کاغذ دیواری پاک کنید.
مجید برای اتاق لینوس کاغذ دیواری دوست داشتنی ویتبی (Whitby) را انتخاب نموده است و یک تختخواب دو طبقه در اتاق جا داده است. صاحبخانه در سفری که به مکزیکوسیتی داشته است یک چراغ روشنایی به شکل یک فضاپیما تهیه کرده و آن را در اتاق نصب کرده است.

 

۱۱٫ همه چیز را به دقت آماده کنید

با استفاده از یک چاقوی صاف، اطراف چارچوب پنجره را مهیای کار کنید. اگر کاغذ اضافه آوردید از یک قیچی مناسب استفاده کنید. اگر نیاز دارید تا کار را با دقت بیشتری انجام دهید می توانید از یک چاقوی بتونه کاری استفاده نمایید.
یک اتاق آرایش کوچک با استفاده از کاغذ دیواری با طرح گل و بته، یک آیینه با قابی از جنس درخت ساج، شیرآلات مدرن و صیقل خورده محصول کولر (Kohler) و یک سینک روشویی از جنس سنگ استاتیت تجهیز شده است.

 

۱۲٫ اول ایمنی

اگر نیاز به این دارید که پریزهای برق یا قاب کلیدها را باز کنید، همیشه به خاطر داشته باشید که ابتدا کنتور برق را خاموش کنید .
شفق سحرگاهی، یک رنگ ملایم که از غروب آفتاب الهام گرفته شده است روی کاغذ دیواری نقش بسته است و اسباب و اثاثیه منزل نیز ساختۀ VIDIVIXI است. این زوج کولکسیونی نیز به نام دخترشان طراحی کرده اند، با نام ویلو، که بیانگر حرکت آب و درخت است.

منبع: dwell.com

ترجمه و بازنشر: pardispaytakht.com

بررسی کوتاه
تاریخ نگارش
خلاصه بررسی
راهنمای نصب آسان کاغذ دیواری
امتیاز
41star1star1star1stargray